Jak lepiej wyposażyć miejsce pracy kasjera

Każdemu przedsiębiorcy, otwierającemu sklep sieci detalicznej, znajomy jest dylemat, co zainstalować na miejscu pracy kasjera: PC czy system POS?. Z jednej strony zakup tradycyjnego komputera jest tańszy niż specjalistyczne urządzenie, pracujące na podstawie ewidencji fiskalnej. Ale tak może wydawać się tylko na pierwszy rzut oka, a zainstalowanie zwykłego komputera albo laptopa z kasowym oprogramowaniem dla sklepu okaże się właściwe tylko w wypadku niedużego punktu handlowego z małym przepływem klientów.

Zalety korzystania z systemu POS

Ten system kasowy do sklepu, zainstalowany na stanowisku pracy kasjera, pozwala wykonywać wszystkie standardowe funkcje kasowe oraz różne transakcje pieniężne. Jego charakterystyka pracy jest zaadaptowana do trybu pracy sklepu i różni się od środowiska domowego, w których jesteśmy przyzwyczajeni korzystać z komputerów. Zalety systemu POS to:

  • jest stabilniejszy nawet przy intensywnej pracy (nie zawiesza się, w odróżnieniu od PC) – przecież klient nie może czekać, gdy kasjer przeciąży laptop,
  • zużywa mniej energii, a tym samym pomaga oszczędzać,
  • ma porty do podłączenia takich niezbędnych w handlu urządzeń, jak skaner, drukarka pokwitowań, waga itd.,
  • bardziej kompaktowa i szybsza obsługa klientów.

Oprócz tego elementy profesjonalnego sprzętu systemów POS nawet po 10 latach można dobrać łatwiej niż dla użytkowników PC. Należy także zwrócić uwagę na optymalizację kosztów infrastruktury IT, którą można osiągnąć dzięki wprowadzeniu profesjonalnych systemów kasowych do sklepu.

Firma Chameleon Software pomoże Ci w wyborze oprogramowania dla firm, prowadzących działalność gospodarczą, a także przedstawi zalecenia dotyczące wyboru odpowiedniego sprzętu.

Opublikowany w Przydatne informacje.