Jak cudzoziemcu otworzyć sklep odzieżowy w Polsce. Krok za krokiem.

Jak cudzoziemcu otworzyć sklep odzieżowy w PolsceChcesz zacząć lub rozwinąć swój biznes, założyć własny sklep z odzieżą w Polsce oraz pomagać ludziom ubierać się pięknie i stylowo ? Zobaczymy co dla tego jest potrzebne.

Krok 1 – Rejestracja biznesu w Polsce

Otwarcie sklepu z odzieżą nie wymaga od Ciebie żadnych dodatkowych zezwoleń lub licencji. Należy tylko zarejestrować osobę prawną. Cudzoziemiec nie może zarejestrować się jako prywatny przedsiębiorca. Dlatego nadaje się rejestracja sp. z o. o..

Krok 2 – Wybór lokalu dla sklepu

Należy wybrać pomieszczenie dla przyszłego sklepu i wyposażyć go. W przypadku wynajmu, bądź przygotowany, że właściciel może chcieć podpisania długoterminowej umowy, a także czynszu za 2-3 miesiące do przodu.

Krok 3 — Inspekcje

Dla pomieszczenia handlowego istnieją wymagania dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Najpierw należy złożyć wniosek do PIP (Państwowej inspekcji pracy) i PIS (Państwowej inspekcji sanitarnej), nie później niż w terminie 30 dni od rozpoczęcia działalności.

Należy zadbać o przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych w lokalu i poinformować o rozpoczęciu swojej działalności w danym pomieszczeniu inspektora przeciwpożarowego.

Krok 4 – Zawieranie umów o świadczeniu usług

Podpisanie umów z odpowiednimi firmami o niezbędnych usługach dla sklepu – internet, sprzątanie, wywóz śmieci.

W przypadku używania muzyki w sklepie, należy zawrzeć umowę z odpowiednimi firmami. Na terenie Polski działa kilka podobnych firm – ZPAV i ZAiKS.

Krok 5 – Kasy fiskalne

W obrocie handlowym, który nie przekracza 20 tys. zł rocznie, można nie wykorzystywać kasy fiskalnej. Jeżeli Twoja firma będzie przynosić więcej, należy zadbać o instalacji sprzętu i programu do prowadzenia kasy i zarejestrować go w inspekcji podatkowej.

Niezbędny sprzęt i oprogramowanie dla sklepu można zamówić w firmie Chameleon Soft.

Wnioski

Jak widać, nie ma nic skomplikowanego i specyficznego dla otwarcia sklepu odzieżowego w Polsce. Trzeba tylko zastanowić się nad tym, jaką odzież i skąd jej importować lub pracować na franczyzie, wynajmować odrębny lokal lub wynając miejsce w centrum handlowym i, oczywiście, znależć swoich klientów. Życzymy powodzenia.

Opublikowany w Przydatne informacje.