Jest montowany w miejscach sprzedaży: kioski, sklepy, supermarkety.


Cechy charakterystyczne

Specjalnie opracowane firmware terminalu zapewnia jego wykorzystanie do sprzedaży usług w zakresie przyjęcia płatności elektronicznych (doładowanie kont operatorów komórkowych, operatorów internetowych, portfeli elektronicznych itd.).

Niezawodność i praktyczność

Praktyka wykorzystania terminali pokazała wysokie wyniki pod względem długotrwałości, niezawodności i odporności na zewnętrzne wpływy fizyczne. Niektóre terminale były zamontowane na punktach handlowych, gdzie temperatura wynosiła poniżej 0°С, lecz to w żadnym stopniu nie wpływało na szybkość przekazywania danych. Terminale są zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem. Przeszkolenie w zakresie pracy z terminalem zajmuje minimum czasu.

W celu sprzedaży bezpośredniego doładowania na numer telefonu wystarczy wpisać na terminalu kod, numer telefonu, kwotę i nacisnąć przycisk opłaty. Sprzedaż voucher-ów elektronicznych odbywa się jeszcze prościej, ponieważ wystarczy wpisać tylko kod vouchera.

W punktach handlowych jest zainstalowane oprogramowanie Chameleon. Przy sprzedaży doładowania system w miejscu pracy kasjera zwraca się do serwera przetwarzania płatności Chameleon, na którym są nastawione reguły realizacji płatności – do jakiego serwera należy się zwracać dla tego lub owego operatora. W ten sposób, dostawców może być kilku, w tym przez zawarcie bezpośrednich umów z operatorami. Menadżer Sprzedawcy może kierować zakupami dla każdej pozycji doładowania konta, pokazując systemie, od którego dostawcy należy kupować. W razie skutecznej transakcji serwer dostawcy odpowiada serwerowi przetwarzania płatności z oprogramowaniem Chameleon o skuteczności operacji, a serwer przetwarzania płatności Chameleon zleca punktowi handlowemu druk paragonu. Oprogramowanie Chameleon notuje sprzedaże w punkcie i przekazuje je do systemu ewidencyjnego UMH. Cała operacja doładowania zajmuje od 1 do 5 sekund.